
JAUNUMI
Semināra “Pavasara koku un krūmu veidošana un kopšana “atskaņas
10. aprīlī Annas Koku skolā notika praktisks seminārs “Pavasara koku un krūmu veidošana un kopšana”, kurā dalībniekiem bija iespēja padziļināti apgūt dažādus aspektus par kokaugu kopšanu un veidošanu. Semināra formāts bija dinamisks un praktisks – dalībnieki tika sadalīti mazās grupās, kas apmeklēja četras tematiskās stacijas, katru ar savu profesionālu lektoru.
1. stacija – Dzīvžogu veidošana, polardēšana un kokaugu formēšana
Lektors Edgars Neilands dalījās zināšanās par to, kā pareizi veidot dzīvžogus, kā arī formēt kokaugus, lai tie būtu gan estētiski, gan veselīgi.
2. stacija – Lielo augļkoku kopšana un veidošana
Kopā ar Guntaru Mozuļčiku dalībnieki mācījās, kā pareizi atjaunot vecos augļu kokus, samazināt to vainagus un pagarināt dzīves ilgumu. Viņš uzsvēra, ka vecie koki dārzā ir īpaša vērtība. Tāpat tika demonstrēta augļu koku špalierēšana un to uzturēšana.
3. stacija – Krūmu formu radīšana un hortenziju kopšana
Ilze Anfersone iepazīstināja ar dažādu mazo krūmu veidošanas paņēmieniem un dalījās ar vērtīgiem padomiem par pareizu hortenziju kopšanu.
4. stacija – Jauno kokaugu kopšana un formēšana
Šoreiz Aigars Priede nevadīja paredzēto Nivaki demonstrāciju, jo pēkšņais aprīla saliņš lika mainīt plānus – mīnusos priedes ir īpaši trauslas, un atliecot zariņus var tos netīšām salauzt. Tā vietā Māras Staļļos tika demonstrēta jauno kokaugu kopšana un formēšana – dalībnieki iepazinās ar tādiem stādiem kā magnolijas, ābeles, korintes, irgas u.c., un apguva, kā tos pavasarī pareizi apgriezt un veidot.
Dalībnieki bija gandarīti par iespēju iegūt praktiskas zināšanas un uzdot jautājumus nozares profesionāļiem. Jāatzīmē, ka šī gada vispieprasītākā tēma bija veco augļkoku kopšana, īpaši ābeļu atjaunošana. Par laimi, tepat blakus atradās arī piemērota veca ābele, kuru varēja demonstratīvi apgriezt.
Paldies visiem, kas piedalījās – uz tikšanos nākamajos zaļajos notikumos!
19.-20.jūnijā KOKU FESTIVĀLS 2025 (English below)
ŠĪS VASARAS NOTIKUMS KOKU CIEMĀ (English below)
Uz festivālu aicināti visi koku mīlētāji, arboristi, pilsētplānotāji, attīstības departamentu vadītāji, ainavu arhitekti, būvtehniķi, komunālo saimniecību vadītāji, būvvaldes vadītāji u.c. Annas Koku Skolas biedrība dāvā Tev iespēju 2 dienu garumā iegūt neaizmirstamu pieredzi, Koku ciemā satiekot un mācoties gan teorētiski, gan praktiski, no Eiropas labākajiem koku speciālistiem
FESTIVĀLĀ MĀCĪSIES PAR: Pilsētā augošajiem kokiem un to saknēm, koku nozīmi klimata pārmaiņās, koku atrašanās vietu optimizāciju, atklājumiem par to, kā koki atvēsina pilsētas, tehnoloģijām zaļo zonu aizsardzībai, koku stādīšanas sistēmām un citām tēmām, kas aizraus un iedvesmos!
Aicinām Tevi apmeklēt festivālu ar visu ģimeni, jo būsim parūpējušies par aktivitātēm jebkura vecuma apmeklētājam!
Seko mums līdzi, lai atklātu visu, ko KOKU FESTIVĀLS Tev piedāvās
REZERVĒ VIETU JAU TAGAD:
https://forms.gle/EtCYsgK7YSLqRz1P7
WELCOME TO THE TREE FESTIVAL 2025
The Society of Anna’s Tree School invites you to a 2-day unforgettable experience in Tree Village – where you'll meet and learn both theoretically and practically from some of Europe's top tree specialists!
AT THE FESTIVAL, YOU’LL LEARN ABOUT: trees growing in urban environments and their roots, the role of trees in climate change, optimizing tree placement, new discoveries on how trees cool down cities, technologies for protecting green spaces, tree planting systems and many more topics that will captivate and inspire you!
Bring the whole family! We’ll have activities for visitors of all ages!
Follow us to discover everything the TREE FESTIVAL has in store for you!
BOOK YOUR SPOT NOW:
https://forms.gle/EtCYsgK7YSLqRz1P7
15. maijā SEMINĀRS KOKI UN ARHITEKTŪRA 2025. Neizrunātās lietas aprites arhitektūrā un būvniecībā.
15. maijā ielūdzam uz semināru arhitektus, būvniekus, pilsētplānotājus, ainavu arhitektus un ikvienu veco krāmu cienītāju!
Kā pacelt vērtību un dot jaunu iespēju senām lietām un vietām?
Iedvesmojošas lekcijas no māju arhitektiem – “krājējiem”;
Restaurācijas un moduļmāju “aplauzienu” stāsti;
Praktiski būvniecības paraugdemonstrējumi parkā;
Tēlnieka Aigara Bikšes izstāde ar izzinošu lekciju baznīcā;
Koku un dabas materiālu daudzveidīgais pielietojums;
Tīklošanās un noslēguma pasākums ar dzīvo mūziku jaunajā ēkā “Bērnudārzs”.
PIETEIKUMA ANKETA: https://forms.gle/bELSUCz6fwuEtgHK9
Stāsts par Semināru "Mūsdienīgu apstādījumu plānošana un kopšana" Annas Koku Skolā
2025 gada 27. martā Annas Koku Skolā notika seminārs "Mūsdienīgu apstādījumu plānošana un kopšana", kurā piedalījās daudzi interesenti no nozares profesionāļiem līdz entuziastiem. Seminārs bija veltīts mūsdienu ainavu dizaina un apstādījumu plānošanas aktualitātēm, un tā dalībniekiem bija iespēja uzzināt par dažādām pieejām dabisko apstādījumu izveidē, augiem, kas ir piemēroti vietējai videi, kā arī inovatīviem risinājumiem ainavu uzturēšanā.
Pirmais lektors, Anita Pošiva-Bunkovska, dalījās ar savu pieredzi par dabiskajām pļavām un zālājiem. Viņa skaidroja augu dzīves stratēģijas, kā tās var izmantot apstādījumu ierīkošanā un kopšanas plānošanā. Lektore izcēla stāstīja par dabisko pļavu iedalījumu, ierīkošanu un uzturēšanu. Tāpat viņa pastāstīja par vietējo augu sugu pielietojumu apstādījumos un to iegūšanas iespējām. Kā praktisku piemēru, Anita Pošiva-Bunkovska rādīja savu dārzu, kurā izveidots dabīgs zālājs no savvaļas augiem. Anita arī iepazīstināja ar Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē veikto dabisku pļavu ierīkošanas projektu. Šīs pļavas tika ierīkotas gan no sēklām, gan izmantojot stādus, un tās izvietotas nogāzēs un gar sētām, piedāvājot gan estētisku, gan ekoloģisku vērtību.
Otro prezentāciju sniedza Anna Karlsone, kura pievērsās viegli kopjamiem parku apstādījumiem. Viņa uzsvēra parku nozīmi pilsētas vidē un parādīja piemērus no LABIE KOKI projekti radītiem projektiem, kur izmantoti zemsedzes augi un videi draudzīgi risinājumi. Anna iedvesmoja zālājus plānot ar dažādiem pļaušanas režīmiem, radot dažādas zonas parkos, kas ir piemērotas gan dabai, gan cilvēkiem.
Trešais lektors, Ieva Bērziņa, dalījās ar saviem risinājumiem par to, kā veidot dekoratīvi stabilu dārzu, kas iztur dažādus laikapstākļus. Viņa īpašu uzmanību pievērsa augu izvēlei ēnaugu dārziem, rādījusi piemēru no sava dārza ar dažādām paparžu šķirnēm. Ieva prezentēja arī inovatīvus risinājumus, piemēram, kūdras apmalītes, kas laika gaitā apaugs ar sūnām, radot dabisku dārza vidi. Viņas piedāvātie praktiskie risinājumi ir lieliska izvēle ilgtspējīgam dārza dizainam un uzturēšanai.
Edgars Neilands aicināja semināra dalībniekus iziet svaigā gaisā un apmeklēt topošās bērnudārza ēkas teritoriju Annas Koku Skolas parkā. Viņš stāstīja par īpašu projektu, kur viens no esošajiem ozoliem klausītāju klātbūtne, izmantojot traktortehniku, tika daļēji apgāzts. Koks turpinās dzīvot, pie saknēm veidosies bunkurs bērniem, bet zaros – augošs bērnu namiņš. Šī mākslīga kokā pārveidošana imitē dabisku vētras koka sagāšanos un kalpo par piemēru, kā dabas spēkus izmantot ainavu dizainā.
Semināru noslēdza Artūrs Mengots, kurš stāstīja par mākslīgā intelekta (MI) izmantošanu apstādījumu vizualizēšanā. Viņš parādīja dažādus rīkus, kas ļauj ātri radīt vizualizācijas un dalījās ar digitālajiem rīkiem un programmatūru, kas noder dārzu dizaina veidošanā. Artūrs uzsvēra, ka, lai iegūtu patiešām labu rezultātu, ir nepieciešams speciālists – cilvēks, kurš saprot visus nianses.
Visbeidzot, Ieva Use-Cimmermane dalījās ar savām pārdomām un iedvesmu no nesena ceļojuma pa siltajām zemēm. Viņa parādīja īpašus un skaistus dārzu piemērus, kuru katrs stāsts atspoguļo saimnieka personību un viņa attiecības ar dabu.
Seminārs bija lielisks piemērs tam, kā profesionāļi dalās ar savu pieredzi un idejām, lai veidotu kvalitatīvu, ilgtspējīgu un estētiski baudāmu vidi. Dalībnieki atzina, ka seminārs bija ļoti informatīvs, un visas biļetes tika izpārdotas, kas liecina par lielo interesi par šo tēmu. Mēs esam gandarīti, ka kopīgiem spēkiem varam veidot skaistāku un dzīvei baudāmāku vidi!
Pavasara izzinoša pastaiga Annas koku skolas parkā!
Aicinām uz izzinošu pastaigu Annas Koku skolas parkā!
Redzēsiet parka bagātīgo augu kolekciju, iepazīsiet koku un krūmu veidošanas veidus, kā arī uzzināsiet par ilgtspējīgu arhitektūru, apskatot LABIE KOKI biroju un citas ēkas, kas veidotas pēc aprites ekonomikas principiem.
Atklāsiet vietas kultūrvēsturisko mantojumu un apmeklēsiet Svētās Annas luterāņu baznīcu. Savukārt bērnus priecēs daudzie spēļu namiņi, šūpoles un interesantie vides objekti, kas aicina izzināt dabu caur rotaļām.
Baudiet pavasara svaigo gaisu un dabas skaistumu kopā ar mums!
Ekskursijas ilgums – aptuveni 1 stunda.
Atļauts ierasties ar pieskatītiem suņiem.
Biļešu cenas:
✔️ 8 € – ekskursija un stāvvieta (personām no 4 gadu vecuma)
✔️ 10 € – ekskursija, stāvvieta un 2 stundas pie ugunskura ar savu cienastu
Biļešu iegāde https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/34086
Otrajās Lieldienās 21.aprīlī
Pl.12:00 Ekskursiju vadīs Vineta Vilde (skolas projektu vadītāja)
Seminārs "PAVASARA KOKU UN KRŪMU VEIDOŠANA UN KOPŠANA"
Seminārs visiem tiem, kas vēlas pareizi veidot un kopt kokus un krūmus!
Programmā: dzīvžogu veidošana, polardēšana, lielu augļu koku veidošana, arhitektūras elementu un mazo krūmu veidošana, bonsai struktūru radīšana.
Piesakies jau tagad anketā https://forms.gle/k7jLahH6MXcvMoAQ9
Pavasara pirmais seminārs: MŪSDIENĪGU APSTĀDĪJUMU PLĀNOŠANA UN KOPŠANA
PIRMS EJAM ĀRĀ, SATIEKAMIES SEMINĀRĀ! Piesakies uz visu dārznieku un ainavu arhitektu satikšanos pavasarī - seminārā, kurš notiks 27. martā Annas Koku Skolā!
Seminārā izskatīsim aktuālās tēmas:
Ilgspējīgi dārzi ar minimālu kopšanu
Vietējās augu sugas dabiskajiem apstādījumiem
Viegli kopjami apstādījumi parkos
Klimatam pielāgoti apstādījumi
MI un jaunās tehnoloģijas apstādījumu dizainā
Estētika un funkcionalitāte mūsdienu dārzā
Rezervē savu vietu seminārā: https://forms.gle/rp1BqwdiTdx6Lioz6
Seminārā “KOKI ZIEMĀ. Par ko sapņo koki?“ piedzīvotais
23. janvārī Annas Koku Skolā notika seminārs “KOKI ZIEMĀ. Par ko sapņo koki?“, kas bija veltīts koku un dzīvžogu kopšanai ziemā. Seminārā dalībnieki uzzināja, kā pareizi un vai var kopt kokus, kad tie vēl guļ savu ziemas miegu, kā veikt dzīvžoga apgriešanu, kā veidot špalieres un augstcelma hortenzijas, kā arī kā pareizi formēt priežu vainagus.
Šogad, pateicoties neparasti siltajai ziemai, dārzniekiem un entuziastiem ir iespēja strādāt visu sezonu bez riskiem koku veselībai. Tomēr, ja ziema ir aukstāka, un temperatūra pazeminās zem -7 grādiem, koku rētas nevar sadziedēt pietiekami ātri. Tas palielina risku, ka ievainojumos iekļūs sēnītes un vīrusi, kas varētu kaitēt kokiem. Tādēļ semināra laikā pievēršam uzmanību nepieciešamībai, rūpējoties par augiem ziemā, ņemt vērā arī laikapstākļus.
Mēs bijām ļoti priecīgi redzēt tik daudz jaunu seju, cilvēkus, kas, tāpat kā mēs, deg ar vēlmi apgūt pareizas koku kopšanas prasmes un gūt jaunas zināšanas par dārzkopību. Paldies visiem, kas piedalījās, un ceram, ka turpināsiet uzlabot savas prasmes arī turpmāk kopā ar mums!
Sveicam Ziemas Pastaigu Takas LOTERIJAS uzvarētājus!
Apsveicam laimīgos uzvarētājus loterijā, kas norisinājās 12. janvārī Annas Koku Skolā ZIEMAS PASTAIGU TAKAS ietvaros!
Pateicamies visiem, kuri piedalījās un atstāja savu kartīti. Kopā ir 15 vinnētāji, kuri saņems divas Dāvanu kartes no ģimenes restorāna Irbēni un Annas koku skolas!
1 Heinrihs 297687xx
2 Ivars 293604xx
3 Alda 291902xx
4 Baiba 297493xx
5 Natālija 267456xx
6 Olga 299312xx
7 Patrīcija 251628xx
8 Erlensa 203630xx
9 Guna 276157xx
10 Eva 224002xx
11 Nataļja 298298xx
12 Ģirts 292566xx
13 Maija 265930xx
14 Reinis 294130xx
15 Anda 261000xx
Lai dotos pakaļ savai balvai lūdzam sazināties ar Ziemas Pastaigu Takas rūķi Vinetu (tel. nr. 29915975)
KOKI ZIEMĀ. Par ko sapņo koki?
Tiekamies 23.janvārī Annas Koku Skolā, lai kopā mācītos par kokiem ziemā, to formēšanu, kā arī apskatīsim dažādus risinājumus izplatītākajām problēmām!
Mācīsimies gan praktiski, gan teorētiski par sekojošām tēmām:
• Koku struktūras mākslīgi veidotiem kokiem;
• Augļkoku formēšana audzēšanai piemājas dobēs;
• Ko darīt ar veciem kokiem, kurus paliek žēl?
• Dabai draudzīgu dzīvžogu veidošana;
• Top 100 ģintis piemērotākās dzīvžogiem;
• Kā ziemā izgaismot dārzus, nekaitējot kokiem?
Vietu skaits ierobežots - 15 - 20 dalībnieku, tādēļ piesakies jau tagad: https://forms.gle/UJFTGVHzeGuRcYzP8
Mācību noslēgumā katram tiks izsniegts apliecinājums par piedalīšanos.
Dalības maksa: 80 EUR + PVN
Papildus informācija: tel. 29915975; info@kokuskola.lv
Organizē: biedrība "Annas koku Skola"
Ziemas pastaigu taka ANNAS KOKU SKOLAS parkā
Šogad, no 29. novembra līdz 12. janvārim, ANNAS KOKU SKOLA pirmo reizi piedāvās burvīgu ziemas pastaigu taku ar interaktīviem uzdevumiem!
Ziemassvētku laikā Annas Koku Skola pārvērtīsies pasaku zemē, kur daba un svētku noskaņa saplūdīs vienotā harmonijā. To izgaismos tūkstošiem mazu gaismiņu, kas apgaismos kokus un krūmus, radot pasakainu ziemas noskaņu.
Šī pasākuma laikā jums būs iespēja baudīt Ziemassvētku noskaņu svaigā gaisā, skaisti dekorētā dabas ainavā, kas īpaši veidota ģimenēm ar bērniem un ikvienam, kurš novērtē dabas skaistumu.
Nedēļas nogalēs piedzīvojumu papildinās dažādas aktivitātes, kā arī iespēja sasildīties ar sildošu dzērienu un uzkodām.
Pastaigu takas darba laiki:
trešdien, ceturtdien, piektdien no pl.15:00 - 20:00
sestdien, svētdien no pl.12:00 - 20:00
Lūgums paņemt līdzi lukturīšus un zīmuli
Iegādājies savu biļeti jau tagad portālā “Biļešu paradīze“
Starptautiska konference “LAI MIERS UN BĒRZIŅŠ“. Atziņas.
Daudzus gadus pēc kārtas Eiropā ir vērojama tendence atgriezt dizainu pie tā pirmsākumiem – pie dabas. Tomēr vai pilsētvidē ir tik vienkārši izveidot ainavu, kas atgādina vai ir īstais dabas biotops? Un pats galvenais – kā par viņu pareizi rūpēties? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem mēģinājām rast atbildes mūsu konferences "LAI MIERS UN BĒRZIŅŠ" ietvaros, kura norisinājās Annas Koku Skolas ēkā 21. novembrī.
Par to, ko darīt, kad pašvaldības atvēlēts budžets pilsētas apstādījumu atjaunošanai ir ļoti mazs, pastāstīja Ilva Petrikaite no Vācijas stādaudzētavas Lorberg. Augšanas apstākļi pilsētas vidē dažkārt mēdz būt ļoti sarežģīti augiem - sablīvēta, nabadzīga augsne, dūmgāze, sausums utt. Bet vai tiešām ir jācīnās vai tomēr būtu lietderīgāk izmantot izturīgus un "agresīvus" augus, ļaujot tiem vairoties, kā arī izmantot jau esošos augus un "nezāles", kuri sevi jau pierādījuši kā izturīgi konkrētā vietā. Svarīgi atcerēties veselīgas augu dobes radīšanā paredzēt nevis atsevišķus augus, bet gan augu ekoloģiskās sabiedrības, kas mijiedarbojas savā starpā - šis ir galvenais likums budžeta ietaupīšanā apstādījumu uzturēšanai.
Vai dabiskās puķu pļavas pilsētvidē izskatīsies tieši tā, kā mēs tās iedomājamies - bagātīgi ziedošas puķes, krāsu un augu krāšņums? Vai tomēr sugu daudzveidība un vienu kvadrātmetru ir svarīgāka šajā gadījumā? Uz šiem jautājumiem atbildēja zālāju un biotopu eksperte Agnese Priede, kura jau vairākus gadus pati cītīgi vāc Latvijas dabisko pļavu augu sēklas un eksperimentālā ceļā mēģina izstrādāt algoritmu pļavas biotopu radīšanai un atjaunošanai. Latvijā diemžēl pēdējo gadu laikā šo biotopu skaits krasi samazinājies un tendence joprojām saglabājas. Tāpēc dabisko zālāju tēmā ir ļoti aktuāla.
Par to, cik svarīgi, apsekojot jauno objektu, kur top labiekārtojums, ir pievērst uzmanību esošajām detaļām - materiāliem, ūdens līmenim, sugām utt., pastāstīja ainavu dizainere no Somijas Kaisa Koskelin. Dažkārt viss, kas pieejams uz vietas, var ļoti labi kalpot dizaina radīšanai, it īpaši, ja budžets nav liels. Augsti gruntsūdens līmeņi var būt pamats jaukai ūdenstilpnes radīšanai, esošās sugas var pateikt priekšā, kādu augu sortimentu izvēlēties nākotnē, un, savukārt, vecā asfalta kluči labi iederēsies nogāžu stiprināšanai un klints ainavas atdarināšanai.
Vai koku kritalas ir atkritumi, kuri steidzami ir jānovāc? Vai tomēr tās var kalpot kā mājas daudzām kukaiņu sugām, kā spēļlaukums bērniem un kā vides un izglītības objekts sabiedrībai? Par "dabisko" attieksmi pret pierastām lietām stāstīja Annas Koku Skolas biedrības valdes loceklis, arborists un dārznieks Edgars Neilands. Ko tik nav iespējams radīt no jaunradītām koku kritalām, sākot ar tiltiņiem, beidzot ar interjera akcenta objektu - koku zem jumta. Svarīgi atcerēties, ka koks, beidzot savu dzīvi, turpina kalpot! Mums ir tikai jāļauj!
Lauma Garkalne, LABIE KOKI projektu ainavu arhitekte, uzsvēra, ka ir ārkārtīgi svarīgi, lai apstādījumu apsaimniekotājam ir noteiktas zināšanas tieši dabisko apstādījumu uzturēšanā, jo tradicionālo "daiļdārzu" uzturēšanas pieeja šajā gadījumā ir nepieļaujama. Uz Dailes teātra un New Hanza projektu piemēriem Lauma parādīja, cik svarīgs ir arī ekoloģiskais faktors, izvēloties augu sugas, kāds risinājums ir bijis veiksmīgs un kur būtu tomēr jāmeklē vēl varianti.
Kā būt, ja laiks, kurš paredzēts viena no nozīmīgākajiem Latvijai parka - Uvaras parka radīšanai, ir atvēlēts ļoti maz? Pie tam, izaicinājums ir radīt projektu līdz ar būvniecības procesa sākšanu, un tas jau pieņemts? Dalījās ar savu pieredzi ainavu arhitekte un uzņēmuma ZALA landscape architects Linda Zaļā. Viņas galvenā atziņa ir nepieciešamība risināt kā prioritārus visus tos jautājumus, kas saistīti ar lieliem un pamatīgiem ainavas elementiem - tādiem kā ūdens, reljefi, lieli kokaugu stādījumi utt. Pie detaļām vienmēr var piestrādāt arī vēlāk, bet savukārt ainavas pamatus nomainīt ir ārkārtīgi grūti.
Somijas ainavu arhitekte Evely Ustav dalījās ar daudziem praktiskajiem paņēmieniem dekoratīvo ziemciešu dobju radīšanai. Galvenais uzaicinājums ir radīt dobes, kuras būtu dekoratīvas visos gada laikos. Uz daudziem projektu piemēriem Evely rūpīgi rādīja, kuri augi ir izturīgāki, kuri atkal dekoratīvi īsu brīdi, bet ir ārkārtīgi efektīvi un spēlē svarīgu lomu kopējā ziemciešu kompozīcijā.
Andris Drēska, uzņēmuma SIA ALEJAS PROJEKTI direktors, padalījās ar savu pieredzi sabiedrisko objektu radīšanā tieši no praktiskā darba veicēja puses. Viņš pastāstīja, kā viņaprāt ainavu arhitekti un dizaineri varētu uzlabot un pilnveidot savu sniegumu, sākot ar precīzu stādmateriāla norādījumu, beidzot ar pareizo augsnes substrāta izvēli. Kā viens no ieteikumiem tika atskanēts uzaicinājums projektētājiem izmantot plašāku stādmateriāla klāstu, jo populāras kokaugu sugas var bieži vairs nebūt pieejamas stādaudzētavās lielā pieprasījuma rezultātā, un šādā gadījumā krietni uzaug cenā.
Stāsts par semināru “KOKI KĀ BĒRNU SKOLOTĀJI“
25.oktobrī ANNAS KOKU SKOLĀ norisinājās seminārs, kurš bija veltīts galvenajām mūsu skolas vērtībām - bērniem un kokiem. Mēs runājam par to kā un ko bērni var iemācīties no dabas, kā dzīvot mijedarbībā, uzticēties un ļauties tai.
Semināra lektore Kadrija Beirote (izglītības un personīgās izaugsmes koučs) pastāstīja par to cik ļoti daudz var mācīties vienkārši bērnam biežāk esot ārā vai ejot pa ikdienas ceļu. Atšķirībā no grāmatām, dabā var sastapt un pētīt īsto dzīvi. Grāmatās bieži dzīvnieki un putni nav attēloti nepareizos mērogos, kā arī tur nevar ieraudzīt divus saaugušus kokus vai beigtu putnu.
Savukārt, sertificēta vizuālās mākslas terapeite Ilze Plūme stāstija par eko mākslu. Viņas izpratnē daba var kalpot gan kā temats mākslai: var pētīt krāsas, formas, ritmus dabā; gan kā mākslas izejmateriāls- tajā var vienmēr sameklēt materiālus dažādiem rakdarbiem: krāsas, pašdarinātas otas, pašdarināts papīrs. Kā arī, daba māksliniekam ir lieliska vide, kurā var darboties. Atrodoties saskarsmē ar dabu tiek mazināts slimību risks, skaņas rada cilvēku nomierina un ļauj atslābināties.
Skolotājs Jānis Aizups lika mums doties piedzīvojumos dabā. Lektors demonstrēja dažādus ugunskuru veidus un parādīja kā var ātrāk iekurināt uguni lai tas kvalitatīvi kalpotu kopīgas maltītes gatavošanai. Mēs uzzinājam kādu pieredzi gūst bērni pārgājienos un kā tie saliedē tos, attīsta līderības prasmes, un māca bērnos patstāvību.
Uzņēmuma LABIE KOKI Konstruē vadītāja Ieva Sīpola iepazīstināja semināra dalībniekus ar komandas radītajiem darbiem. Parādīja cik daudzveidīgi un individuāli pielāgoti var būt rotaļu namiņi. Ar īstajiem piemēriem viņa parādīja, ka koks nebeidz savu dzīves ciklu ar nolūšanu vai trupes bojājumiem, bet iegūst tālāku dzīvi Konstruē komandas rokās. Semināra dalībniekiem bija iespēja ieraudzīt cik daudz materiālu var otrreizēji izmantot namiņu tapšanā. Kā arī, lektore nodemonstrēja topošos KOKU CIEMA kukaiņu namiņus un pievērsa uzmanību kā sameklēt piemērotāko namiņu pildījumu un kādi ir galvenie izvietošanas parametri.
AKS biedrības galvenais lektors Edgars Neilands padalijās ar pieredzi nometnes KOKU CIEMA BĒRNI organizēšanā, kuras galvenā ideja - ir ļaut bērniem pašiem plānot savu nometni, vecākiem piestrādājot tikai kā pieskatītājiem. No prezentētam bildēm varēja redzēt kādus darbus un nedarbus viņiem bija izdevies nometnes laikā sadarīt.
Meža veldzes stundas ietvaros semināra dalībnieki devās nelielā pastaigā kur vadītājas pavadībā caur dabu izgāja cauri visām maņām- dzirdei, taustei, maņai, redzei, un pat garšai!
Starptautiska konference “LAI MIERS UN BĒRZIŅŠ“
Aicinam apmeklēt starptautisko konferenci par ārtelpas risinājumiem, kura notiks ANNAS KOKU SKOLĀ 21.novebrī! Seminārā dalīsimies pieredzē tādās tēmās kā:
• Projektu pasūtītāja sadarbība ar ainavu arhitektu;
• Pilsētvides apstādījumi;
• Augu izvēle mūsdienīgos apstādījumos;
• Ilgtspējīgu apstādījumu ierīkošana un kopšana
Un citās aktuālās tēmās!
Aicināti ir ainavu arhitekti, pilsētplānotāji, ainavu būvtehniķi, vides speciālisti, dārznieki, namīpašnieki un citus interesentie! Pasteidzaties rezervēt sēv vietu!
Semināra noslēgumā katram tiks izsniegts apliecinājums par piedalīšanos!
Savu dalību vai pieteikt, aizpildot anketu https://ej.uz/egvi
Konferences programma - zemāk!
Semināra “DĀRZA SAGATAVOŠANA ZIEMAI“ stāsts
Nešaubāmi rudentiņš ir bagāts vīrs, bet ir arī viltīgs. Bieži vien mānīgas salnas negaidīti pārņem ne tikai mūs, bet arī augus. Kā palīdzēt viņiem sagatavoties aukstumam un kā gada tumšāko laiku pārvērst par pasakainu svētku gaidīšanas periodu. Par to un vēl dadz ko citu stāstīja mums pieredzējošie lektori pēdējā seminārā - "Dārza sagatavošana ziemai", kas notika 19. septembrī. Katrs lektors padalījās ar savu pieredzei un zināšanām, ar savu skatījumu - kas ir jādara, vai nav jādara lai dārzs un mēs dārzā lamīgi turpinam dzīvoties arī gada tumšajā un aukstajā laikā.
Andrejs Svilāns dalījās ar savu plašo pieredzi koku un krūmu ieziemošanā, palīdzējot dalībniekiem rast atbildes uz dažādiem jautājumiem. Dace Lesiņa sniedza ieskatu par to, kādas vielas un mēslojumus izmantot, lai aizsargātu dārzu gan pirms, gan pēc ziemas. Pēc gārdo pusdienu pauzdes Edgars Neilands izvadāja visus dalībniekus ekskursijā pa Koku ciemu, rādot piemērus ar to, ko iesākt ar vētrās kritušiem kokiem, kā arī parādīja izplatītākās koku stiprināšanas metodes. Sanita Reinberga, saimniecības "Puķu lauki" vadītāja, dalījās ar attēliem un personīgo pieredzi, iedvesmoja dalībniekus ļaut augiem izdzīvot “pilnu dzīves ciklu” un negriezt uzreiz nost, kad tie paliek vairs ne tik ļoti pievilcīgi. Kā arī izstāstīja, kuras ziemcietēm izrotās dārzu gan rudenī, gan ziemā. Lektors Kristaps Štobis stāstīja par December Design vīziju un uzņēmuma darbību. Iedvesmoja pievērst lielāku uzmanību gaismas objektu izmantošanai vidē, jo rada prieku un pozitīvi izmaina ainavu gada tumšākajā periodā, radot dažādus skaistus piemērus saviem darbiem, kas bija izstādīti dažādās Latvijas pilsētās.
Jaunas zināšanas un pozitīvas atsauksmes par semināru ļāva mums pilnvērtīgi izjustt mācību gada sākumu mūsu skolā. Esam ļoti pateicīgi visiem lektoriem un dalībniekiem un aicinām sekot līdzi jaunumiem, jo mums vēl priekšā ir tik daudz jaunu tēmu un semināru!
Seminārs “KOKI KĀ BĒRNU SKOLOTĀJI“
Mēs Annas Koku Skolas biedrībā noteikti zinam, ka no kokiem var daudz ko mācīties. Tie palīdz mums stiprināt veselību, uzlabojot gaisu un nomierinot mūsu nervu sistemu. Un īpaši kokus mīl bērni. Kā koki var palīdzēt bērniem? Ko tie var iemācīt - stāstīsim par to mūsu jaunajā seminārā, kurš notiks jau 25.oktobrī, Annas Koku Skolā.
Steidzaties pieteikties semināram, rakstot uz e-pastu: info@kokuskola.lv vai zvanot +371 26020221, jo vietu skaits ir ierobežots!
Visiem semināra dalībniekiem tiks pasniegti sertifikāti par apmeklējumu!
Semināra programma sekos drīz!
Seminārs “DĀRZA SAGATAVOŠANA ZIEMAI“!
Vasaras brīvlaiks tuvojas beigām un mūsu Annas Koku Skolā mācību gadu iezīmēs pirmais seminārs “DĀRZA SAGATAVOŠANA ZIEMAI“, kurš notiks 19. septembrī. Programma ļoti aktuāla gan profesionāļiem gan visiem, kam dārzs ir sirds lieta.
Pieteikšanās, sūtot ē-pastu uz: info@kokuskola.lv vai aizpildot anketu : https://ej.uz/waxx
Dalības maksa: 70 Eur + PVN
Semināra “KOKU UN KRŪMU CIRPŠANAS MEISTARKLASE“
Vakar 13. jūnijā Annas Koku Skolā notika seminārs "KOKU UN KRŪMU CIRPŠANAS MEISTARKLASE", kura ietvaros dalībnieki ieguva praktiskas iemaņas dažādu kokaugu formu veidošanā. Skolas parkā ir liela koku un krūmu formu dažādība: priežu nivaki kociņi, skabāržu dzīvžogi, mājiņas ar lodziņiem un skursteņiem, spirāles, konusi, lapene, mākoņi un daudz kas cits. Semināra dalībniekiem bija dota iespēja izmēģināt savus spēkus cērpot visas šīs formas. Viņi uzzināja kā radīt jaunas formas un uzturēt jau esošās. Neskatoties uz to, ka zināšanu un profesionalitātes līmenis visiem bija dažāds, semināra beigās visi atzīmēja, ka nodarbība ir veicinājusi izaugsmi katram, radot iedvesmu un galvenais, iedrošinājumu turpināt radīt dažādas skaistas koku un krūmu formas.
Seminārs “DZĪVŽOGU CIRPŠANA kopā ar meistaru Edgaru Neilandu!“
Sakarā ar lielo pieprasījumu, nolēmām vēl pirms Līgo svētkiem dot iespēju tiem, kas netika uz iepriekšējiem semināriem patrennēt prasmes dzīvžogu veidošanā. Seminārā pievērsīsimies tikai dzīvžogu veidošanai un uzturēšanai. Uzzināsim par dzīvžogu iespējamām formām un piemērotākām sugām, praktiski apgūsim cirpšanas iemaņas un izrunāsim kādas bieži tiek pielaistas kļūdas.
Pieteikties semināram var aizpildot anketu: https://ej.uz/jzwu
Japiesakās steidzami, jo vietu nav daudz!
Dalības maksa seminārā: 60 Eur +PVN
Stāsts par semināru “KOKU VEIDOŠANAS MEISTARKLASE NIVAKI STILĀ“
6. jūnijā ANNAS KOKU SKOLĀ notika seminārs "KOKU VEIDOŠANAS MEISTARKLASE NIVAKI STILĀ". Pie mums atbrauca dalībnieki ar dažādiem pieredzes līmeņiem, tāpēc sākumā pievērsām lielu uzmanību tieši teorētiskajiem zināšanu pamatiem: izrunājām par NIVAKI stilam piemērotākajām sugām, par biežāk pieļautām kļūdām un par soļiem, ar kuriem sākt veidot savu Japāņu kociņu.
Semināra dalībnieku praktisko zināšanu treniņam tika piedāvāti trīs gadīgi priežu stādi, gleznieciskajā KOKU CIEMA parka daļā - lielā Krātera krastā. Sākumā bailīgās dārza šķēru kustības ar mūsu pieredzējošo instuktoru atbalstu ātri pārvērtās par pārliecinošiem kārtīgiem griezieniem. Nostiprinājām zināšanas arī jau uz izveidotiem kokiem, kā uzturēt Nivaki formas.